Müzayede Kuralları

1-) Yeni Mezat, müzayede firmasıdır.

2-) Yeni Mezat üçüncü şahısların ürünlerini açık arttırma yöntemiyle satmaktadır. Yazılı olarak müzayedeye katılanlardan iki kişinin aynı ürüne, aynı peyi verme durumu söz konusu değildir. Ürüne en yüksek peyi veren kişi, ürünü satın almaya hak kazanır. Bir ürüne pey veren tek kişi ise, o ürünü başlangıç fiyatına alır. Şayet birden fazla ise, en fazla pey veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı arttırma kademeler dâhilinde ilavesiyle süre sonunda ürünü satın almaya hakkı olur. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Başlangıç fiyatları altına ürün satılmaz.

3-) Komisyon bedeli, her mezat için farklılık gösterebilmektedir.
(AKSİ BELİRTİLMEDİKÇE KOMİSYON ORANI %15)

4-) Müzayedede listelenen ürünler www.yenimezat.com internet sayfasında iletişim bölümündeki adresimize gelerek, ürünleri inceleyebilirsiniz. Yeni Mezat ürünün tarifiyle, hukuki durumu arasındaki farklılıktan mesul olmayacaktır. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir. Ürünlerin hakiki rengini, tonunu ve durumunu alıcı kendisi görüp karar vermesi en doğru yoldur.

5-) Müzayedeye girilen peyler kayıtlı olup, iptal edilmesi için tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir.

6-) 5 adet veya 250 lira üzerindeki yeni üyelik peylerinde üyenin referans belirtmesi gerekmektedir. Referansın yeterli bulunmaması halinde Yeni Mezat Müzayede firması tüm peyleri iptal etme hakkına sahiptir. Üyeler tarafından verilen peylerin kabulü, Yeni Mezat’ın insiyatifi dâhilindedir.

7-) 7 gün içerisinde bedelleri ödenmeyen ürünler iptal edilir. Bu durumun tekrarlanması halinde üyelik iptal edilir. Farklı üyeliklerle bu olumsuz davranışın gerçekleşmesi halinde Yeni Mezat avukatları aracılığıyla kanuni yoldan işlem başlatılır.

8-) Bir lot’un mülkiyeti, alıcı hesabını tamamen ödedikten sonra, üzerine geçecektir.

9-) Pey veren üyelerin, en yüksek limiti girmesi tavsiye edilmektedir. Üye tarafından verilen en yüksek teklif, üyenin en son rakamı olmak zorunda değildir. Otomatik pey yükseltme sistemine göre; bir başka üyeye ait alt rakamdaki pey, verilen peyi takip eder. Üye tarafından verilen peyin geçilmesi halinde üye e-mail ile bilgilendirilir.

10-) Ürün fiyatı kademeli artırım aralıkları;

1.            1.-TL ‘den 20.-TL’ye kadar – 1.-TL

2.            20.-TL’den 50.-TL’ye kadar – 2.-TL

3.            50.-TL’den 100 TL’ye kadar – 5.-TL

4.            100.-TL’den 250.-TL’ye kadar – 10.-TL

5.            250.-TL’den 500.-TL’ye kadar – 25.-TL

6.            500.-TL’den 1.000.-TL’ye kadar – 50.-TL

7.            1000.-TL’den 5.000.-TL’ye kadar  – 100 TL

8.            5000.- TL’den 10.000 TL’ye kadar – 250 TL

9.            10.000.-TL ve üzeri – 500.-TL olarak pey artırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

11-) Mezatlarımız sadece internet üzerinden düzenlenmiştir. Otel devamı olacak açık artırımlar ayrıca sitemizde duyurulacaktır.  Mezat başlangıç ve bitiş tarih bilgileri belirtilmiştir.

12-) Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderebilir. Bunları almak istemiyorsanız info@yenimezat.com  adresine SMS İPTAL veya E-MAIL İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.

13-) Ürün tedarikçilerimize satılan ürünlerinin ödemeleri 10-20 iş günü içinde yapılmaktadır...

14-) Sitemize üye olanlar burada yazılı şartları kabul etmiş sayılırlar.


15- TR16 0011 1000 0000 0097 5589 40
BANKA : QNB FİNANS BANK
ŞUBE KODU : 03663
HESAP SAHİBİNİN ADI SOYADI : KENAN GÖNÜL